Profesjonalne Badania Antropologiczne
Profesjonalne Badania Zapisów z Kamer Przemysłowych

ANTROPOLOG

ANTROPOLOG

Witaj na stronie Centrum Ekspertyz i Opinii Sądowych s.c.

Znajdziesz tu szczegółowe informacje o naszych usługach  zakresu antropologii i badań antropologicznych oraz monitoringu i zapisów z kamer przemysłowych oferowanych dla Sądów i Prokuratur.

Nasza firma specjalizuje się w przeprowadzaniu badań antropologicznych. W tym zakresie zapewniamy naszym klientom kompleksową obsługę z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz współpracę z najlepszymi ekspertami w tej dziedzinie. Realizujemy badania antropologiczne na potrzeby kryminalistyki, w tym wykonujemy zarówno ekspertyzy procesowe – sądowe w przypadku potrzeby zasięgnięcia opinii lub powołania biegłego, jak i przeprowadzamy ekspertyzy pozasądowe, prywatne. Dodatkowo zakresem naszej pracy w tej specjalności są analizy i oceny merytoryczne opinii wydawanych w sprawach.

Realizujemy badania antropologiczne z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Nasi pracownicy oraz współpracownicy to osoby z wieloletnim doświadczeniem, posiadające praktykę w kryminalistyce i dziesiątki tysięcy spraw za sobą. Dzięki temu jesteśmy w stanie przygotowywać kompleksowe ekspertyzy specjalistyczne . 

Przeprowadzamy badania takie jak rozpoznawanie danych osób oraz nieznanych zwłok ludzkich poprzez nagrania wideo i fotografie, dokonujemy identyfikacji osób, przygotowujemy rekonstrukcje wyglądu twarzy z wykorzystaniem analizy budowy czaszki, przeprowadzamy odtworzenia plastyczne i superprojekcje, które mają na celu nałożenie zdjęcia czaszki na zdjęcie osoby za życia. Również naszą domeną jest przygotowywanie rysopisów pamięciowych, postarzanie zdjęć, identyfikacja rysunkowo-kompozycyjna. W zakresie identyfikacji zwłok i szczątków ludzkich przeprowadzamy ocenę pochodzenia gatunkowego, ustalamy czas śmierci, zajmujemy dodatkowo rekonstrukcją zdarzeń na podstawie materiałów procesowych. Przeprowadzamy oceny wieku kostnego, badania radiologiczne i inne według konkretnego zapotrzebowania.

Zapewniamy pełną, profesjonalną obsługę, merytoryczne opinie i ekspertyzy, gwarantujemy przy tym atrakcyjny czas realizacji Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, gdy potrzebne są fachowe badania antropologiczne przeprowadzone przez najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Przy zleceniach realizowanych na mocy postanowienia wydanego przez organy Policji, Prokuratury, Sądów oraz innych organów prowadzących postępowanie przygotowawcze ostateczny koszt opinii ustalany jest na podstawie kalkulacji wynikowej, wg faktycznego czasu pracy z zastosowaniem stawek za godzinę pracy określonych w § 2 i 3 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 kwietnia 2013 r. w sprawie określenia stawek wynagrodzenia biegłych, taryf zryczałtowanych oraz sposobu dokumentowania wydatków niezbędnych do wydania opinii w postępowaniu karnym (Dz. U. z 2013 r. Nr 508), oraz poniesionych wydatków uwzględnionych w karcie pracy eksperta oraz oświadczeniu/rozliczeniu wydatków Centrum Ekspertyz i Opinii Sądowych, stanowiących – w zakresie wydatków – oświadczenia wskazane w § 8 wymienionego rozporządzenia.

 

Aktualne stawki ekspertów w postępowaniach sądowo - prokuratorskich wynoszą:

a. biegły mgr 1,81% z kwoty bazowej 1.766,46 zł - 31,97 zł/godzina + 23% VAT

b. biegły dr 2,55 % z kwoty bazowej 1.766,46 zł - 45,04 zł/godzina + 23% VAT

c. biegły dr hab. 3,08 % z kwoty bazowej 1.766,46 zł - 54,41 zł/godzina + 23% VAT

d. biegły prof. 3,93 % z kwoty bazowej 1.766,46 zł - 69,42 zł/godzina + 23% VAT

 

Dane do postanowienia o powołaniu biegłego przez Policję, Prokuratury i Sądy:

Centrum Ekspertyz i Opinii Sądowych s.c.

ul. Mickiewicza 63

01-625 Warszawa

Prosimy o wystawianie postanowień według powyższych danych!

 

Oferujemy również pomoc z zakresu:

www.opinie-medyczne.pl

www.opinie-ksiegowe.pl

www.fonoskop.pl

www.opinie-antropologia.pl

www.opinie-wypadek.pl

www.opinie-monitoring.pl

www.opinie-toksykologia.pl 

www.opinie-grafolog.pl  

www.odzyskiwanie-smsow.pl 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.